• למה גיבוי נתונים הנו הדבר החשוב ביותר שיש?

  היום בעידן המחשוב רוב המידע החשוב לנו נמצא על התקני המדיה. בין אם אתה בעל  או אדם פרטי הפחד העיקרי שמעסיק אותך הוא איבוד מידע.
  על כן מאמר זה מתייחס לסוגיית גיבוי המידע החשוב לנו במחשב.
  נתחיל מהסיבות העיקריות לאיבוד מידע :

  מתקפת וירוסים – כיום בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה מתפתחים גם הוירוסים ואנחנו יכולים לראות זאת על ידי מתקפות שונות של וירוסים הגורמות לאיבוד מידע (כדוגמה וירוס כופר).

  וירוסים יכולים לתקוף כל מחשב ואנו צריכים להתאים את עצמינו אליהם בעזרת אבטחת מידע מתקדמת שמתבססת על טכנוליגיה חדשנית ועל אמצעי זהירות שעלינו בעת שימוש בכל אמצעי מדיה שיש ברשותינו ובעל חיבור לרשת.

  יש לשים לב לקבצים חשודים שנשלחים למיילים ולא לפתוח אותם, אין להוריד או לגלוש לאתרים שאינם מאובטחים, יש לוודא שאנטי וירוס הוא בעל תוקף ומבצע סריקות על בסיס שבועי.

  יש לתת לבעלי המקצוע הנכונים לבצע התקנת המערכות החדשניות, הפעלת ובדיקתם אחת לתקופה.

  קריסת המחשב – יש לזכור שהמחשב או הסמארט פון שברשותינו הם אמצעים אלקטרוניים לכל דבר ועל כן סביר שיצאו משימוש בצורה אקראית לכן אין לנו לסמוך על האמצעים האלקטרוניים ויש לבצע גיבוי לחומר שלנו.

  במידה ולא תגבה את החומר שעל מחשבך ותיפול קורבן לאיבוד מידע, תהליך שחזור המידע עלול לגרור תשלום גבוה למעבדת שחזור מידע שבין כה לא תתחייב לשחזור כלל החומר שהיה על אמצעי האחסון, בנוסף תהליך זה עלול להימשך זמן רב.

  חשוב לגבות את הנתונים על בסיס קבוע בהתאם לסוג החומר ואחת לתקופה לבצע שחזור לחומר כדי לוודא את תקינות מערכת הגיבוי ושנוכל לבצע שחזור בעת הצורך.

  אז כיצד נבצע גיבוי שכזה ?

  ישנם סוגים שונים של מערכות גיבוי המותאמות ללקוחות שונים

  • גיבוי בענן – כיום ישנם סוגים שונים של גיבויים בענן, בין סוגי הגיבויים ישנם עננים חינמיים ועננים בתשלום, ההבדלים העיקריים בין סוגי העננים הם נפח אחסון החומר ורמת אבטחת המידע, על כן מובן שהעדיפות לבצע גיבוי בענן של חברה גדולה יותר הוא בעדיפות גדולה יותר. ייתכן שחברות מסוימות לא ייקחו אחריות על איבוד מידע של לקוח זהו עוד נתון חשוב שיש לשקול אותו.
  • שירות גיבוי בענן מבצעת חברת רוטל במשך מספר שנים באחריות
  • גיבוי על התקן חיצוני – כיום ישנם סוגים רבים של הארד דיסקים חיצוניים לגיבוי חומר.

  אנו ממליצים על icloud דיסקים מנוהלים מבית Microsoft. ההתקן יודע לבצע גיבוי בעצמו וללא שום מגע אדם.

  לייעוץ לגבי גיבוי חומר ניתן לפנות אלינו בהתאם לשעות הפעילות.