• הודעות ספאם – מה עושים ?

  הודעות ספאם מגיעות היום כמעט לכל מכשיר אלקטרוני בו אנו מחזיקים, בין היתר גם לתיבת המייל הארגונית.

  ניתן להתקין מערכת סינון דואר וניתן ללמוד את דרכי ההתגוננות ממיילים שהם ספאם.

  מערכת סינון היא מערכת המורכבת מאלגוריתמים שיודעים לזהות אם מייל הוא משולח בטוח או ממערכת דיוור המוגדרת כספאם המערכת מתאימה לכל צורות העבודה מול המיילים EXCHANGE POP IMAP וכד'.

  החיסרון של המערכת הזאת שהיא מערכת צד שלישי ולפעמים היא מסננת מיילים תקינים.

  אין היום דרך חד משמעית לסנן דואר ספאם כמו שאין אפשרות לבצע סינון להודעות SMS בתקופת בחירות, זו תופעה שצריכים להתמודד איתה ולדעת אילו מיילים לפתוח ואילו לא, שיקול הדעת של הגורמים בחברה הוא המפתח לשמירה על אבטחת המידה בנושא זה.

  אז איך ניתן לדעת אילו מיילים לא לפתוח ?

   

  1. כתובת המייל – צריך להסתכל על כתובת מייל שאתם לא מכירים כחשודה וגם לעיתים על כזאת שאתם מכירים, יש לשים לב לשם השולח ולדומיין ממנו הוא שולח כמו כן חשוב מאוד לשים לב לסיומת, לעיתים תוקפים מנצלים את חוסר תשומת הלב ומנסים להזדהות כאנשים שאתם מתכתבים איתם לעיתים קרובות.

   

  1. תוכן המייל – יש לשים לב לתוכן המייל ולאופן ניסוח משפטים, קרו מקרים של לקוחות שקיבלו התכתבויות בשפה עילגת לכתובת המייל שלהם, בדיעבד התברר שהשולח הותקף ושלח מיילים לכל אנשי הקשר , בדרך כלל התוקפים משתמשים בשירות תרגום שדי קל לזהות אם אתם מתכתבים עם אדם ושמים לב שדרך הכתיבה שלו מוזרה עדיף להתקשר ולברר שהכל תקין בטח ובטח אם מדובר בהעברת תשלומים.

   

  1. בקשת פרטים – במידה וקיבלתם מייל מספק כלשהוא והועלתה בקשה לספק פרטי התחברות למערכת כזאת או אחרת במייל או בקישור שהגיע איתו זה צריך להדליק לכם נורה אדומה, כל ספק שיצטרך פרטים מסוימים כמו פרטי התחברות למערכות, פרטי חשבון בנק, כ. אשראי וכד' יעדיף להתקשר כדי לשמור על רמת אבטחה סטנדרטית כמו כן העברות של תכנים כאלה במייל גם עם אנשים מוכרים לא רצויות .

   

  1. דואר זבל – אפליקציית outlook במחשב מבצעת סינון דואר בסיסי ביותר ולעיתים מכניסה מיילים משולחים בטוחים לתיקיית הזבל, זה יכול לקרות ממספר גורמים :

  – אם השולח הוסיף קובץ מצורף שמוגדר כמסוכן

  – תוכן המייל מזוהה כספאם

  – השולח צורף לרשימה שחורה בעקבות שליחת מיילים שהוגדרו על ידי מקבלים רבים כספאם.

   

  1. הודעות הפחדה – המון אנשים קיבלו את המייל שמישהו מחזיק צילומים שלהם צופים בפורנו ודרישת תשלום, המיילים האלו נשלחים בתפוצות גדולות והמטרה שלהם היא "לדוג" אנשים שבאמת מאמינים שמישהו מחזיק בתמונות שלהם, מדובר בהונאה, במידה וקיבלתם מייל כזה ללא שום הוכחה תבינו שזה ספאם סטנדרטי ותמחקו אותו, במידה וקיבלתם הוכחה כלשהיא שמישהו באמת מחזיק בתכנים כאלה תגיעו לתחנת משטרה ותגישו תלונה .

   

  1. העברת מייל חשוד – במידה והגעתם למסקנה שמדובר במייל חשוד כספאם או כפישינג (ניסיון הוצאת מידע) יש למחוק אותו מיידית, בכל מצב אין להעביר אותו לשום גורם אחר, אסור לפתוח את המייל ובטח שלא ללחוץ על הקישורים, במידה ולחצתם או העברתם פרטים כאלו או אחרים יש לפנות אלינו ישירות כדי שנבצע סקירת אבטחת מידע ונבין בעצם מה החשש ומה ניתן לבצע .

   

   

   

 • בעיות קליטה בWIFI ?

  בעיות קליטה באינטרנט הביתי או בעסק ?

  מי מאיתנו לא נתקל בבעיות חיבור או בחוסר קליטה ברשת אלחוטית ?

  התקן הוייפיי נמצא בקומה התחתונה, בחדר ממול, אין קליטה בממד.. שמענו כבר הכל.

  אז מה כן עושים ? מה הפתרונות לבעיות קליטת וייפיי ?

  ריכזנו את הפתרונות במאמר הבא:

   

  1.הצבת הראוטר במיקום אסטרטגי.

  לפני שמוציאים כספים מיותרים הבדיקה הכי קלה ופשוטה היא העברת הראוטר כמה שיותר קרוב למרכז הבית רוב הראוטרים הקיימים בבתים הם מטכנולוגיה התומכת בתקן N .

   

  2. רשת על חשמל

  טכנולוגיה שהרבה אנשים לא מכירים,

  הטגנולוגיה מתבססת על רשת החשמל הביתית ובעצם מעבירה את רשת האינטרנט על גבי הרשת החשמלית. רצוי לרכוש מכשירים איכותיים במידה ורוצים להשתמש בטכנולוגיה מכיוון שמכשירים פחות איכותיים עלולים לאבד את מהירות האינטרנט וזאת מכיוון שמכשירים הצורכים חשמל רב בבית כמו מקרר או מכונת כביסה עלולים לשבש את המהירות ובעצם לא נרוויח כלום בפעולה הזו,

  דבר נוסף שיש לשים לב לפני רכישת המכשיר הוא האם הרשת החשמלית אחידה בכל רחבי הבית, בבתים ישנים שעברו שיפוץ בדרך כלל מקימים רשת חשמל נפרדת ובעצם אם הרשת נפרדת לא תקבלו קו אינטרנט כלל, לצורך הבדיקה ניתן להוריד את מפסק החשמל בחדר בו נמצא הראוטר ולבדוק האם בחדר בו מעוניינים לקלוט וויפיי יש מתח בשקעים.

   

  3. מגביר טווח extender

  מה שעושה מגביר טווח הוא  קולט את הוויפיי ומגביר את האות שלו לעוצמה גבוהה יותר, המכשיר בסך הכל צריך חיבור חשמל. מיקום המכשיר הוא קריטי מכיוון שאם נתקין אותו במיקום קרוב מדי לראוטר אז בעצם לא תהיה לנו השפעה ואם נתקין אותו רחוק מדי עוצמת האינטרנט תהיה גבוהה אך לא איכותית (מהירות נמוכה), לכן יש למקם את המכשיר בערך ב"אמצע הדרך" כך שמצד אחד הקליטה תהיה איכותית והמהירות תישמר .

   

   

   

  4. רכישת ראוטר עם טכנולוגית ac

  אם התייאשתם מכל הדרכים ולא אגיד שפתרון בעיות רשת לא מייאש לעתים, במידה ואתם מעוניינים בחדר אינטרנט איכותי וטוב, האופציה הטובה ביותר הוא רכישת מכשיר access point וחיבורו לנקודת רשת בחדר, היום השוק מוצף במכשירים ההבדלים ביניהם עצומים אך לא צריך להשקיע סכום כסף גדול במיוחד כדי להשיג מוצר איכותי. חשוב לשים דגש על רכישת מכשיר עם טכנולוגיית ac האחרונה המאפשר חיבור יציב יותר מחיבורים ישנים ומסוגל להגיע למהירויות גבוהות יותר.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • חוות דעת מאת : אבידע יקיר I סמנכ"ל יקיר תעשיות בע"מ

  במציאות של היום, גם בחברה תעשייתית כמו שלנו, המחשוב הוא הלב של החברה. ולמחשוב טוב, יעיל ואמין ושירות ברמה גבוהה, חובה שיהיה לך חברת מחשוב, שתסייע ותתמוך בך ב"שגרה ובחירום".

  הצוות של רוטל מהווה עבורנו שותפים לאורך הדרך, החל מרובי ופורת התותחים!! עידן אורית ואפילו בעל החברה, איילון !!

  שורה תחתונה: אני ממליץ בחום על רוטל כחברת מחשוב שתלווה כל עסק בצורה מקצועית, שרותית ואמינה!

  אבידע יקיר | סמנכ"ל יקיר תעשיות בע"מ 

 • חוות דעת מאת : ראלי לוי I מנכ"ל I אחים לוי יבואני קרמיקה

  לכל הצוות היקר,
  אצלנו יודעים שבכל בעיה, גם אם היא לא תמיד קשורה אליכם,
  אפשר לצלצל ולקבל מענה. האוזן תמיד קשובה ונכונהלעזור.
  תודה על השירות המקצועי, האדיבות והיחס האישי שאנומקבלים כבר שנים רבות.
  בברכה,

  ראלי לוי I מנכ"ל I אחים לוי יבואני קרמיקה                           

סגירת נגישות